Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir? | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir?

basarili-bir-tup-bebek-merkezi-secerken-580x333Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin karşılarına çıkan en önemli iki soru; tedavi görmek için hangi merkezi seçmeleri gerektiği ve başarılı bir tedavi sonrası bebek sahibi olabilme şanslarının ne olduğudur. Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir? sorusu yolun başında sorulması gereken en önemli sorudur.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nın bildirdiği verilere göre 140’ın üzerinde ruhsatlı tüp bebek merkezi mevcuttur. Bu merkezlerin yarısından çoğunun son 7-8 yılda açıldığı dikkate alındığında sağladıkları hizmetler ve elde edilen başarı oranlarının da ciddi olarak farklılık gösterdiği göze çarpar.

Başarılı Tüp bebek Merkezinin Kriterleri Nelerdir?

Başarılı bir tedavinin ilk ışıkları embriyoların rahme transferinden 12-15 gün sonra gerçekleştirilen hormon testidir veya 3-4 hafta sonrasında gerçekleştirilen ilk ultrason muayenesinde görülen kalp atışlarıdır. Pek çok çift bu test sonrası çocuk sahibi olmuşcasına sevinseler de tüp bebek tedavisinde sonuç; çiftin sağlıklı bebeklerini kucaklarına alabilmesidir. “Eve sağlıklı bebek götürme oranı” olarak ifade edilen bu oran, tüp bebek tedavisi sunan merkezlerin gerçek başarı oranlarını gösteren en önemli sayısal göstergedir.Zira hormon testi sonrası iyi gebelik oranları alınan, fakat eve sağlıklı bebek götürme oranları nispeten düşük merkezler de mevcuttur.

Hasta Hizmetleri

Başarılı bir tedavi süreci için sadece verilen tıbbi hizmetler ve bu hizmetlerin fazlalığı ile değil aynı zamanda hasta odaklı bir hizmet anlayışı da gereklidir. Tüp bebek tedavileri, tedavi gören çiftler için başlı başına bir stres kaynağı ve eğer bu süreç doğru yönetilmez ise beraberinde sadece tıbbi olarak değil ayni zamanda mevcut psikolojik sorunları da arttırabilir. Başarılı merkezler bu süreci en iyi şekilde yönetmeye odaklanmış merkezlerdir.

Doktorlarımıza soru sormak, detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen tıklayınız

Yayın Tarihi : 23 Tem 2013

Etiketler : , ,


Yorumlar

Tekinciftsever 22 Ara 2017, 21:39

2 tüp bebek tedavisi ve aşılama yaptık ama yinede 11 senedir çocuğumuz olmuyor Allah rızası için bizede yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Tekinciftsever 22 Ara 2017, 21:41

05368542109

Bahçeci Sağlık Grubu 28 Ara 2017, 11:41

Merhaba,

Telefon numaranız ilgili birime iletilmiştir. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Neşe gulcan 19 Şub 2018, 23:30

Tüp bebek tedavisi için fiyat alabilir miyim? ilaçlar fiyata dahil mi? Teşekkürler.

Bahçeci Sağlık Grubu 23 Şub 2018, 15:38

Merhaba Neşe Hanım,

Kurallar gereği buradan fiyat bilgisi veremiyoruz. Fiyat bilgisi için 444 39 49 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz: http://www.bahceci.com/iletisim
Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. Telefon numaranızı bize ilettiğiniz takdirde ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Neşe gulcan 19 Şub 2018, 23:31

Tüp bebek tedavisi için fiyat alabilir miyim? Tesekkurler

Bahçeci Sağlık Grubu 23 Şub 2018, 15:37

Merhaba Neşe Hanım,

Kurallar gereği siteden fiyat bilgisi veremiyoruz. Fiyat bilgisi için 444 39 49 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz: http://www.bahceci.com/iletisim
Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. Telefon numaranızı bize ilettiğiniz takdirde ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Yorum YapYandex.Metrica