Hamilelik Şansı Nasıl Artırılır? | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Hamilelik Şansı Nasıl Artırılır?

Hamilelik Şansı Nasıl Artırılır?Embriyoskop adlı yöntem, yumurta sayısı az ve kalitesiz olan kadınlarda gebelik şansını artırıyor. Bu yöntem sayesinde rahime tutunma şansı en yüksek “embriyo” tespit edilebiliyor. Detayları Prof. Dr. Mustafa Bahçeci anlatıyor:

Embriyoskop adlı yeni yöntem, yumurta sayısı az ve kalitesiz olan kadınlarda gebelik şansını artırıyor. Zira bu yöntem sayesinde rahime tutunma şansı en yüksek “embriyo” tespit edilebiliyor.

Günümüzde anne-baba olma özlemiyle yanıp, tutuşan pek çok çift var… Kimileri çocuk sahibi olabilmek için doktor doktor dolaşırken, bazen yanlış tedavi kurbanı olabiliyor… Bu yüzden umudunu yitirmiş yüzlerce çift var…

Embriyolar (yumurtalar) eskiden 5 dakika gibi kısa bir süreyle incelendikten sonra anne adayının rahmine transfer edilirken, bir yılı aşkın süredir ‘Embriyoskop’ adı verilen cihazın içinde 5 güne kadar videoya kaydediliyor…

Bu yepyeni işlem, hamilelik şansını artırıyor çünkü embriyonun gelişimini adım adım izleme, sonra da seçim yapma imkânını sunuyor…

Yumurtaları Kalitesiz Olan Kadın Anne Olabilir mi?

Yumurtanın kalitesi gebeliğin başarılması için çok önemli bir kriterdir. Bu nedenle infertilite (kısırlık) tedavisinde kadının yumurta kalitesi de değerlendirilir. “Yumurta kalitesi” yumurtanın görüntüsü ya da döllenebilme yeteneğini ifade eder ancak kaliteyi belirlemenin tam olarak güvenilir bir yolu yoktur. Embriyoların istatistiksel olarak uterusa tutunma olasılığı, genellikle kadının yaşına ve buna ek olarak adetin 2 veya 3’üncü gününde ölçülen hormon seviyeleriyle adetten bağımsız olarak ölçülen AMH testi sonuçlarına dayanarak tahmin edilmeye çalışılır.

Hangi Faktörler Etkiler?

Yumurta kalitesi aydan aya değişkenlik gösterebilir. Genetik faktörler, önceki yaşam sürecinde yumurtalıklar üzerine olumsuz etki yapabilecek ilaç kullanımı ya da fedyasyona maruziyet ya da geçirilmiş yumurtalık ameliyatları yumurtalık rezervini olumsuz yönde etkileyebilecek faktörler arasındadır. Kaliteyi artırmak için ilaç kullanmamak, hastanın siklusundaki doğal yumurtaları kullanmak, hiçbir dış etkene maruz bırakmadan kullanmak, hafif (minimal) bir uyarı yapmak, hastanın sigara gibi toksik etkenlerden uzak durmasını sağlamak tedavi seçenekleri arasındadır. Besinlerle bunu değiştirmek pek de mümkün değildir. Ancak fazla kilolu hastanın kilo vermesi olumlu etki yapabilir.

En Yeni Yöntemler Nelerdir?

Bu arada tiroid bezi fonksiyonları mutlaka değerlendirmeye alınmalıdır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra izlenecek bir tedavi çizelgesi hazırlanıp, tüp bebek denemesi gerçekleştirilmelidir.

Sınırlı sayıda yumurtası olan hastalardan elde edilen embriyoların dış ortamlardan etkilenmemeleri için kullandığımız çok yeni bir teknik var… “Embriyoskop” (Embriyoscope) adı verilen bu teknikle embriyolar artık anne rahmini taklit eden özel cihazlar içinde 24 saat kamerayla takip edilebiliyor.

Günde bir kez kullanılan yöntemlerde embriyo kısa süreli takip edilebilirken, “Embriyoskop” teknolojisinde embriyoyu saniye saniye gözleme şansı oluyor. Dolayısıyla içlerinden en kaliteli embriyo seçilip, anne adayının rahmine yerleştirildiği için gebelik şansı artırabilmektedir. Daha ideal şartlarda embriyo gelişimi takip edildiği için geriye kalan embriyoların dondurulma şansı da artar.

Yumurta Sayısında Azalma Olan Kadının Anne Olma Sansı Var mı?

Kadının yumurtalıklarında bulunan yumurta sayı ve kalitesi hamile kalma olasılığının en önemli kriteridir. Yumurta rezervinin azalmasındaki en önemli faktör yaştır. Özellikle 35 yaşından sonra yumurta rezervinde azalma başlar, 40 yaşından sonra azalma daha da hızlanır. Aynı amanda yaşla birlikte kadının yumurta kalitesi de azalır.

Yumurta rezervi azalan kadında kendiliğinden veya tedaviyle gebelik oluşma şansı düşer, gebelik oluştuğunda düşük riski de artar. Yumurta rezervinin değerlendirilmesi için bazı yöntem ve tahliller vardır. Özellikle çocuk sahibi olmak için tedavi görecek çiftlerde yumurta rezervinin değerlendirilmesi önemlidir… Çünkü infertilite (kısırlık) tedavisinde uygulanacak yöntem ve çiftin çocuk sahibi olma şansı hakkında önemli bilgiler verir.

Nasıl iyi sonuç alınabilir?

Bir gebeliğin oluşması; sağlıklı ya da kaliteli bir embriyonun gelişmesi, bu embriyoyu kabul edecek uygun ve yeterli bir rahim iç zar tabakasının (endometrium) varlığıyla, bu özelliklere sahip embriyo ve endometriumun uygun bir zamanda karşılaşmasına bağlıdır. Olumlu bir sonuç elde etmek için birinci faktör olan kaliteli bir embriyo gelişimi, kaliteli üreme hücrelerinin (sperm ve yumurta) varlığı; bu hücreleri laboratuvar ortamında bilimsel olarak en uygun koşullarda bir araya getirecek donanımı, personeli yeterli ve yetkin bir tüp bebek merkezinin varlığıyla doğrudan ilişkilidir.

 Doktorlarımıza soru sormak, detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen tıklayınız

Yayın Tarihi : 19 Mar 2013

Etiketler : ,


Yorumlar

tülay çarıkçı 29 Oca 2014, 10:26

ben 20 yıldır anne olmak isteyen bi kadınım eimin istememesi yüzünden doktorlara gidemedim ve şimdi 46 yaşındayım 1 haftadır dr gidiyorum f s h yüksek çıktı ilaç kullandım bitince yine gittim alttan ultrasonla muayne edildim 1 adet 17 ml çapında yumurtam oluşmuş bu durumda hamilelik şansım varmı şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım beni aydınlatırsanız çok sevinirim

fatma kaya 20 Nis 2015, 16:45

Turner sendurumlu cocuk sahibi olabilirmi nasil.?

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Nis 2015, 15:05

Sayın Fatma Kaya,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

Melek Esim 25 Nis 2015, 00:43

33 yaşındayım yumurta sayım az olduğu için hamile kalamiyorum bi tedavisi var mı illa tüp bebek mi yaptirmal lazım cvp verirseniz sevinir. ..

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Nis 2015, 15:04

Sayın Melek Esim,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

ceyda dogan 05 May 2015, 23:22

Yasim 21 yumurta rezervim bitmis troidm yuksek tup bebekte ne kadar sansim var

Bahçeci Sağlık Grubu 10 May 2015, 08:27

Sayın HCeyda Dogan,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

Meryem buyukkol 20 Haz 2015, 00:32

Slm hocam Nasılsıniz… fsh degerim.3.99….. amh degerim ise 0.50….tabiki allahtan ümit kesilmez…tek çarem tup bebek mi?? Suan doktorum benden histereskopi ve genetik yapilmasi gerektigini soyledi sizden en yakin zaman da cevap bekliyorum. ..??

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 13:05

Merhaba

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

elf ozcn 03 Tem 2015, 11:18

merhb..ben 5 yıllık evliyim normal yollarla bebek sahibi olamadık..(hiç bir sorun olmadığı saptandı ) buna istinaden dr.tüp deneyelim dedi ve yumurta takibim 20 günü buldu tabi iğne ilaç destekli bir süreçti bu…ardından opu işlemi oldu. 8 tane yumurtamı aldılar.5 tanesinin kullanılabilir durumda oldugunu söylediler..ertesi gün dr.beni aradı ve embrio oluşmadı,yumurtaların hiç biri bölünmedi dedi..tabi çook büyük hayal kırıklıgı yaşadım..benm sorum yumurtalarımın kalitesiz olması tedavi süresinin uzadıgından olabilirmi?

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 12:18

Merhaba

Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Saygılarımızla
Bahçeci Ailesi

ece berk 09 Tem 2015, 03:02

Ben 27 yaşındayım 102 kiloyum tüp bebek düşünüyorum aceba tutarmı kilomdan dolayı cvp verirseniz sevinirim tesekurler

Bahçeci Sağlık Grubu 13 Tem 2015, 17:46

Sayın Ece Berk,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

Emine Ahmed 27 Ağu 2015, 23:33

Ben 10 yilik evliyim iki defa tup bebek yaptim taze embriyonile ilk seferde tutu ama iki defasinda 6 aylik bebeklerimi kaybetim cunku rahimde acilma oluyo ne yaziki simdi farkina vardi doktor simdi tutarsa dikis aticak dondurulmus embriyo ile denicem sizce doru kararmin aldi doktorum insalla artik olurr cevaplarsanis sevinirim tesekur ettim

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 12:14

Merhaba

Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Saygılarımızla
Bahçeci Ailesi

gönül bozkurt 05 Eyl 2015, 21:08

sayın hocam ben 39 yaşındayım eşimde57 yaşında tüp bebek yapmak istiyoruz ben bulundugum şehirde dr gittim sag yumurtalıgım çalışmıyormuş acaba tüp bebek şansım nedir bana maliyeti en fazla kaça mal olur maddiyatımda çok iyide degil saygılarımla

Bahçeci Sağlık Grubu 07 Eyl 2015, 10:22

Sevgili Gönül Bozkurt,
Kurallar gereği blog sayfamız üzerinden fiyat bilgisi veremiyoruz. Fiyat bilgisi için 444 39 49 veya (212) 310 31 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz: http://www.bahceci.com/iletisim
Bahçeci Umut Tüp Bebek Merkezi’nde verilen hizmetlerden, yapılan anlaşmalar çerçevesinde SGK hastaları faydalanabilmektedir. Detayları bu linkten öğrenebilirsiniz: http://www.bahceci.com/hasta-bilgilendirme/sosyal-guvenlik-kurumu
SGK ile ilgili detaylı bilgi için; 0216 545 55 55 numaralı telefonumuz aracılığıyla hasta danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz: http://www.bahceci.com/iletisim
Ayrıca sizi ücretsiz üreme sağlığı taramamıza bekleriz. Ücretsiz infertilite (kısırlık) muayenesi için 444 39 49 numaralı telefondan ya da iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz… bit.ly/1DwMFGa
Saygılarımızla,

kudret bulut 23 Eyl 2015, 16:30

Fsh 11.6 / Lh 10.51 / tsh 1.66 amh 0.74 doktorum hicbir tedavi yapmadan direk tup bebege baslamami tavsiye etti.. tavsiyenize ihtiyacim var

Bahçeci Sağlık Grubu 28 Eyl 2015, 10:37

Sevgili Kudret Bulut,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

keziban zengin 29 Ara 2015, 12:03

Merhaba 28 yasindayim fsh 12,32 lh 4,79 e2 55 prolaktin 16,59 tsh 0,7 amh 1,29 degerlerim bu sekilde ne onerirsiniz?

Bahçeci Sağlık Grubu 29 Ara 2015, 12:13

Sevgili Keziban Zengin,

Mailinizi ilgili doktorumuza ilettik. Doktorumuz size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Meltem gulbasar 05 Oca 2016, 00:05

1 tüp bebek denemesi yapıldı 5 haftalıkken düşük oldu rezervim geçen ay 8 idi tüp bebek yapılırken 6 idi 4 yumurta toplanıp 1 İ döllendi çok yıprandım tüp bebek olmadan hamile kalamazmıyım tüp bebek rezervimi zayıflatırmı Nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 13:55

Merhaba

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Meltem gulbasar 05 Oca 2016, 00:10

Merhaba 3 yıllık evliyim 1 yıldır Bebek düşünüyorum bu arada 2 aşılama 1 tüp bebek yaptım tüp bebek 5 haftalıkken düşükle sonuçlandı 2 ay önce rezervi 8 idi af tüp bebek yaparken 6 oldu 4 yumurta toplandı 1 İ döllendi .sormak istediğim ben hep tüp bebekmi yaptırmalıyım çok yıprandım yeniden denemek istemiyorum Anadolu’da yaşıyorum imkanlar zor Nasıl bir yol izlemeliyim çalışıyorum lütfen yardımcı olun

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Oca 2016, 09:07

Sevgili Meltem Gulbasar,

Sizi muayene etmeden ve test sonuçlarını görmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. info@bahceci.com mail adresimize iletişim bilgilerinizi ve test sonuçlarınızı iletirsiniz doktorumuz sizi en kısa sürede arayacaktır. Sagyılarımızla,

Yildiz Acer 05 Oca 2016, 21:48

Hocam iyi günler 38 yaşındayım haşimota hastasıyım ve pko var 4 kez tüp bebek denedim 4 üde düşükle sonuçlandı genetik sonucunda nir sorun çıkmadı enson ağustos ayında denedim benim çocuğumun plma şansı varmıdır

Bahçeci Sağlık Grubu 06 Oca 2016, 09:47

Sevgili Yildiz Acer,
Konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi bize özel mesaj ile iletirseniz ilgili departmanımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Saygılarımızla

Leman Misel 14 Oca 2016, 21:41

Merhaba, ben 46 yasindayim ve tüp bebek yaptirmak istiyorum. Ilk esimden 21 yasinda bir kizim var ama ikinci esimden malesef hamile kalamdim. Kendisininde iki oglu var ama 6 yildir beraber bir bebek icin ugrasiyoruz. Biz almanyada yasiyoruz ve burda bir kez tüp bebek uygulamasi denedik ama malesef tutmadi. Türkiyede acaba benim yasimda tüp bebek yaptirma imkanim varmi? Almanyada malesef 45 den sonra yasak.
Saygilar

Bahçeci Sağlık Grubu 15 Oca 2016, 14:21

Sevgili Leman Misel,
Konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a iletirseniz ilgili departmanımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır.
Saygılarımızla

Sevda percin 02 Şub 2016, 22:19

Merhaba ben 21yasindayim fsh18di 5ay once yumurta rezerve azalmış buy tüp bebek yaptım sadece 2yumurta toplandı biri boş çıktı diğerine olgunlasmadigi için iptal edildi transfer olmadı psikolojik çok bozuldu benim sorum bidaha tüp bebek denemelimiyim yoksa biraz ara vermelimiyim korkuyorum ya rezervem hiç kalmazsa diye şimdiden teşekkürler.

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Şub 2016, 10:03

Sevgili Sevda Percin,

Dilerseniz ücretsiz ön görüşmemize gelebilirsiniz. Hem aklınıza takılan sorulara cevap almış olursunuz hem de kliniğimizin ücretsiz psikoloğundan yararlanırsınız. Saygılarımızla,

selda sayin 06 Şub 2016, 14:49

Ben 36 yaşında 13 yıllık evliyim 4 kez çikolata kisti nden amalyatlar oldum 3 kez tup bebebek dedik şimdi 7 yaşında kızım var çikolata kistler im yok olmadı ikinci çocuk istiyoruz yumurta rezervim düşük tedavi m sonlandı yumurtanin yapısı bozuk çıktı 1 yıl geçti aradan tekrar tup bebek şansım varmı buarada ilaç kulaniyom visenna cevap yazarsaniz sevinirim

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Şub 2016, 11:14

Sevgili Selda Sayin,
Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Telefon numaranızı bize iletirseniz ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla,

esen 06 Şub 2016, 22:15

Merhaba.ben 44 yasinda 6 dusuk yapmis biriyim.son dusugum 2 hafta once yaptim 7 haftalikti.8 yillik evliyim.dogal yolla gebe kaliyorum.cocugum yok.pgd yaptirdim embriyolar genetik kusurlu oldugu icin dusuyor dendi.bana uygulanacak bi tedavi varmi.micro cip hastanenizde var mi bana olur mu.cocugum olma sansim varmi.

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Şub 2016, 11:12

Sevgili Esen,
Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Telefon numaranızı bize iletirseniz ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla,

semiha unsaldi 29 Mar 2016, 19:22

Merhaba 29 yasindayim yumurtalik tuplerimin biri kapali gecen yil iki defa asilama yapildi tutmadi tup bebege gecicem bu surecte neler yapmaliyim yada yapmamaliyim.Tesekkur ederim

Bahçeci Sağlık Grubu 30 Mar 2016, 16:31

Sevgili Semiha Unsaldi, Konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atarsanız uzman hekimimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

serpil yükselenay 30 Mar 2016, 15:59

yumurta rezervim düşük .44yaşındayım 4 tane düşük 3tane kürtajım var. tüp bebek tutarmı

Bahçeci Sağlık Grubu 30 Mar 2016, 16:32

Sevgili Serpil Yükselenay, Konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atarsanız uzman hekimimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Aynur keskin 02 Nis 2016, 10:55

41yaşindaym 3defa tüp bebek yaptirdm tutmadı şimdide yumurtalarim az ve kalitesiz gözüküyor bir tedavi yöntemini varmı benim durumuma

Bahçeci Sağlık Grubu 04 Nis 2016, 09:29

Sevgili Aynur Keskin, Konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek ve yardımcı olmak isteriz. İletişim bilgilerinizi iletirseniz ilgili departmanımız en kısa sürede dönüş yapacaktır.Saygılarımızla,

Rabia tatik 19 Nis 2016, 07:44

Ben 26 yaşındayım 2 buçuk senedir bebek isyiyorum yumurta zayıflıgı varmış . Bu hastalıgın tedavisi varmı .

Bahçeci Sağlık Grubu 25 Nis 2016, 10:59

Sevgili Rabia Tatik, Konu ile ilgili detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atarsanız ilgili departmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Rabia tatik 19 Nis 2016, 08:18

Bi sorum daha olacak 2 aydır klomen kullanıyorum çatlarma iğnesi oldum zararı olurmu

Gül çoban 24 Nis 2016, 18:00

Hocam 31 yaşındayım AMH değerim 0.9 çıktı fsh 8 durumum çok mu kritik tüp bebek mi yaptırmalıyım ya da tüp bebek de şansım düşük mü ?

Bahçeci Sağlık Grubu 25 Nis 2016, 11:10

Sevgili Gül Çoban, Daha önceki denemeleriniz ait sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atarsanız ilgili departmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Hatice ocak 04 May 2016, 14:39

42 yaşındayım
12 yaşında kızım var 6sene önce 2aylk karnımda öldü bidaha hamile kalmadım yumurtalıkları büyümüyor tüpbebeği denedim puregon 400ıu/0.72ml kartuş menogon 75lu 4gün kullandım yumurta gelişmedi sonlandırdı neyapmam lazım

Bahçeci Sağlık Grubu 09 May 2016, 13:46

Sevgili Hatice Ocak, Siz ileri yaş anne grubuna giriyorsunuz. Yaşla birlikte rezervlerde azalma ve benzeri sorunları yaşayabilirsiniz. 444 3949 numaralı telefondan randevu alarak merkezimize gelebilirsiniz. Detaylı bir muayene sonrası bir öneride bulunmamız daha doğru olacaktır. Saygılarımızla,

büşra çağrı 24 May 2016, 11:01

Merhaba ben 20 yaşındayım 1.5 yillik evliyim yumurta rezervi azalmış denildi ve buna bagli olarakta fsh yüksek çıkıyor iki kere famara diye bir ilac kullandım ama yumurtalarim tepki vermedi acaba baska bi ilacla veya tedaviyle çocuk sahibi olabilir miyim

Bahçeci Sağlık Grubu 24 May 2016, 17:01

Sevgili Büşra Çağrı
Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Telefon numaranızı bize iletirseniz ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla,

Aysel 01 Haz 2016, 01:21

Merhaba 33 yaşındayım 12 yılık evliyim 4 aşılama 3tup bebek tedavisi gördüm ama bir sonuç alamadim yumurta kalitem çok düşük yaşım 20lerdeyken bile yumurta kalitem hep düşüktü ne yapmam gerekiyor dr um bana mini Tüp bebek tedavisi olcan dedi bunun çocuk sahibi olma şansımı yüksekliği varmı sizce lütfen yardımcı olurmusunuz

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Haz 2016, 10:59

Sevgili Aysel, Tüp bebek ile gebe kalma şansınız normal gebeliğe göre daha yüksektir. Çünkü döllenme işlemi laboratuvar ortamında gerçekleştirilir. Saygılarımızla,

Erhan erdönmez 03 Haz 2016, 12:05

Salam hocam iki defa tup bebek denedik esimin yumurtasi 4atet idi ikisi cilik dedi doktor diger ikisi de tedaviye yanit vermedi tirasfer gercek leşmedi esimin yumurta kalitesi duşuk diyorlar doktorlar yas29 kilo 59 yardimci olabilirmisin

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Haz 2016, 10:57

Sevgili Erhan Erdönmez, Daha önceki denemenizdeki test ve sonuçlarınızı info@bahceci.com‘a mail atmanızı rica ederiz. Doktorlarımız sonuçlarını inceleyerek size geri dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Birgül Akbal 05 Haz 2016, 01:36

Merhaba 19 senelik evliyim 40 yaşındayım erken menopoza girdim regl olmak için doktorum ilaç verdi tüp bebek yapma sansım varmı bana%5 sansım oldunu söyledi seker hastasıyım ayrıca tüp bebek yapmak istiyorum sansım varmı teşekkürler, iyi çalışmalar

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Haz 2016, 10:53

Sevgili Birgül Akbal, İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atabilirsiniz. Uzman doktorumuz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır. Saygılarımla,

Rukiye 10 Haz 2016, 23:09

Merhabalar 4 ay önce bir düşük yaptım çocuğum yumurta atlatma ile yapalım dedi doktorum bundan önce ise midede tümör olduğu için tedavi sürecinde çocuk yasaktı bu yaz doktorum acil bebek yapın dedi fakat bebegimi üç aylıkken şiddetli kanama sonucu 15 gun sonucunda düştü şimdi ise doktorum AMH testi yaptı test sonucun dusuk geldi dusuk yaptığım için dusuk gelebilir mi yoksa acil olarak aşılama ve tüp bebek mi denemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Bahçeci Sağlık Grubu 24 Haz 2016, 11:24

Sevgili Rukiye, Bu konuda size en doğru bilgiyi doktorumuz verecektir. İletişim bilgilerinizi iletirseniz uzman hekimlerimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

nesli 24 Ağu 2016, 00:15

Iyi aksamlar ben 1975 dogumlu41 yasindayim 2015 haziran ayinda bir tüp bebek denemem olumsuz sonuclandi ben son zamanlarda artik gec kaldigimi düsünüyorum ama son defada tüp bebek denemek istiyorum size nasil ulasabilirim en kisa zamanda bana yazarsaniz sevinirim eylül 5 te adet olucam

Bahçeci Sağlık Grubu 24 Ağu 2016, 11:30

Sevgili Nesli, Bize 444 3949 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi iletin ilgili ekibimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

tulin 27 Ağu 2016, 15:27

Merhaba ben 7defa tupbek tedavisi denedim 3defa tiransferim oldu 3defa dejenere oldu 1defa toplama isleminden sonra 3gunu tiransfere uygun olmadigi bilgisini aldim acaba napabilirim kalitesiz yumurta ve rezervi dusuk biriyim

Bahçeci Sağlık Grubu 29 Ağu 2016, 16:13

Sevgili Tulin, Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşmeye gelebilirsiniz. Elinizdeki testleri değerlendirip bir öneride bulunmak daha doğru olacaktır. Saygılarımızla,

Tülin 06 Eyl 2016, 19:04

Sayın hocam ben 44yaşında 4yillik evliyim iki kere tüp bebek denedim tutmadı ikinci tüpbebek tedavisinde beni hapla bir sene oyaladi bu süreçte fsh 87 çıktı acaba benim çocuğum olurmu bana yardimci olursaniz sevinirim Saygilarimla

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Eyl 2016, 10:11

Sevgili Tülin, İleri yaş anne adayı olduğunuz için çok vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine başvurmalısınız. Randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz. Sizi muayene ettikten sonra daha net bir şeyler söyleyebiliriz. Saygılarımızla,

nazife 07 Eyl 2016, 15:39

38 yaşındayım 4 yaşında bir kızım var ve tedavisiz oldu 2 yıldır çok uğraştık ama çocuğumuz olmuyor son 3 aydır fsh sürkeli yükselişte bu ayki değeri fsh 25.76 prolaktin 25.77 tsh0.673 lh 10.16 ve amh 0.78 tüp bebek önerdiler şansım kaç olur

Bahçeci Sağlık Grubu 08 Eyl 2016, 10:07

Sevgili Nazife, Sizi muayene etmeden yumurtalık kapasitesini görmeden bir oran vermemiz doğru olmaz. Sağlıklı günler dileriz.

Nese baran 08 Eyl 2016, 13:55

Mrb ben dört yıldır evliyim eşim çocuk istemiyordu ve şimdi istiyoruz olmuyor hiç bir sıkıntı yok adet tim düzenli doktora gittim Yumurtaların gelişmiş dedi acaba hamile kalirmiyim

Nese baran 08 Eyl 2016, 13:58

Mrb ben dört yıldır evliyim eşim çocuk istemiyordu ve şimdi istiyoruz olmuyor hiç bir sıkıntı yok adet tim düzenli doktora gittim Yumurtaların gelişmiş dedi acaba hamile kalırmiyim

Bahçeci Sağlık Grubu 21 Eyl 2016, 17:06

Sevgili Nese, Hiç bir sorun yoksa kadının yaşı da müsaitse gebelik oluşabilir. Ancak en kesin sonucu sizi muayene ettikten sonra verebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

emel balic 15 Eyl 2016, 15:45

yardimci olurmusunuz lùtfen almanyada yasiyorum 3 kez asilama ve simdi tup bebek olucam i genleri almama ragmen sadece bir yumurta 11ml bugun e kadar yani yumurtaliklarim calismiyo ne yapmam gerek devam mi yoksa bitirim cok uzgunum 27 yasinyaim burda bana sansin cok az hamile kalman icin diyolar

Bahçeci Sağlık Grubu 21 Eyl 2016, 17:08

Sevgili Emel, Yaşınız itibari ile gebe kalma şansınız olabilir. Ancak sizi muayene etmeden bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır.Elinizdeki sonuçları info@bahceci.com‘a mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Düsunceli 22 Eyl 2016, 02:11

36 yaşındayım ve tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum fakat amh hormonum önceki teste 0.607 fish 9.11 çıkmıştı birse rakı teste amh 0.98 fish 0 7.30 çıktı bu değerlere göre hamile kalabilirmiyim ayrıca bende boğazında gyta tir nodul var bu hamile kalmamak için olumzuz bir etkenmidir

Bahçeci Sağlık Grubu 26 Eyl 2016, 11:29

Sevgili Düsunceli, Guatr olması hamileliği etkiler. Amh ve fsh sonucuna göre yumurta rezervi az. Bir an önce randevu alarak gelmesinde fayda var.Sevgilerimizle,

Evren 22 Kas 2016, 23:33

41 yaşındayım yeni tup bebek tedavisi yaptirdim tutmadı Dr yumurtan 1 adet,yumurta kaliten kötü dedi ve kistin var dedi acaba bunun bir tedavisi varmidir

Bahçeci Sağlık Grubu 23 Kas 2016, 08:09

Sevgili Evren, Bu şekilde olup gebe kalan bir çok hastamız var. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi iletebilirsiniz. İlgili ekibimiz konu ile ilgili arayarak sizi bilgilendirecektir. Sevgilerimizle,

Melike zeybek 28 Kas 2016, 20:13

Merhaba.. benim sorunum amh degeri. 0.90 çıktı. Geçen ay aşilama denedim tutmadı. Size direk tüp bebek mi denemeliyim. 30 yasindayım 1.5 yıldır bebek istiyoruz. Öncesinde 2 yil ilacla korunduk. Normal yoldan anne olma şansım yok mu ? Teşekkürler. ..

Bahçeci Sağlık Grubu 29 Kas 2016, 12:58

Sevgili Melike Zeybek, 1,5 yıldır korunmasız cinsel birlikteliğe rağmen bir gebelik durumu söz konusu değilse bir uzmana danışmakta fayda vardır. Daha önce bir aşılama denemeniz olmuş. Sizin yumurta rezerviniz iyiyse, eşinizin sperm kalitesinde ciddi sorunlar yoksa 2. bir aşılama işlemi deneyebilirsiniz ancak bunu kararını muayene esnasında doktorunuzun söylemesi en doğru olanıdır. Çünkü sizi muayene etmeden bir tedavi önermemiz doğru olmaz. Saygılarımızla,

Şengül avlanmaz 22 Ara 2016, 16:20

Ben 46yasindayim bekarim çocuğumun olmasını istiyorum evlenirsem çocuğum olması için bakmam lazım

Bahçeci Sağlık Grubu 26 Ara 2016, 15:53

Sevgili Şengül Hanım, 444 3949 numaralı telefondan randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz. Doktorumuz sizi muayene ederek gebe kalma şansınız ne kadar size iletecektir. Kullanmanız gereken vitamin ve benzeri ilaçlar varsa da sizi konu ile ilgili ayrıntılı bilgilendirebilirler. Sevgilerimizle,

huriye toker 30 Ara 2016, 13:22

38 yasindayim.2009 yilinda 22milimcikolata kisti teshisi ile ameliyat edildim ve bilgim olmadan sag yumurtaligim alindi.sag tarafta yine 3.5×5 ebadinda kist var.amh0.14 fsh 23.50..tup bebekte bile sansimin olmadigi soylendi.hic tedavi gormedim ve hic cocugum yok.tup bebek sonuc verir mi?

Bahçeci Sağlık Grubu 04 Oca 2017, 13:18

Sevgili Huriye, sizi muayene etmeden bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Dilerseniz 444 3949 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. Sevgilerimizle,

fatma guney 01 Oca 2017, 18:39

Ben 26 yaşındayım adetimin ikinci günde talilerim bu şekilede çıkti(amh 1.90ng/ml ,fsh 6.25 , lh 6.75, E2 49) geblik için ve yumurta rezervim için durumum nasıldır lütfen yardımcı olun

Bahçeci Sağlık Grubu 04 Oca 2017, 12:38

Sevgili Fatma Guney, sonuçlar normal ama muayene ile de teyit etmek gerekir. Sevgilerimizle,

Burcu Sahin 02 Oca 2017, 00:00

Benim bir kizim var yedi yasinda ve bes senedir cocuk istiyoruz bir sene once amiliyat oldum tek yumurtam kapili dendi hamile kalma sansim varmi tesekkür ederim simdiden

Bahçeci Sağlık Grubu 04 Oca 2017, 12:52

Sevgili Burcu Sahin, Sizi muayene etmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. Ancak yumurta üretimi devam eden her kadının düşükte olsa gebe kalma ihtimali vardır. Sevgilerimizle,

NAZMIYE AYRIC 10 Oca 2017, 19:11

TSH 1.610
E2 141
FSH 4.6
LH 3.7
GLUKOZ ACLIK 85
HOMA.IR ENDEKSI 1.77
INSULIN 8.45
AMH O.O3
47 YAŞINDAYIM bu değerler ile tup bebek denemesi yapabilirmiyim

Bahçeci Sağlık Grubu 17 Oca 2017, 13:52

Sevgili Nazmiye Ayrıc, Yaş faktörü ve yumurtalık rezervinden dolayı tedavi önermemiz çok doğru olmaz. AMH sonucu, yumurtalık rezervinin neredeyse bittiğini gösteriyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Sevgilerimizle,

Serpil snsmdkd 06 Şub 2017, 11:46

Hocam merhaba 27 yaşındayım adetimin 3. Günü yaptırdığım hormon testim TSH 1.70 LH 4.6 FSH 6.6 prolaktin 18.0 d vit 28.4 (75-250) anti müller 0.76 (0.89-9.85) değerlendirebilirseniz çok mutlu olurum. Tüp bebek mi yaptırmam lazım amh değerim yükselir mi ilaçla? Ultrason muayenesinde bi sıkıntı yokmuş çok sevgiler..

Bahçeci Sağlık Grubu 14 Şub 2017, 13:49

Serpil Snsmdkd, Amh değeriniz düşük olduğu için bir an önce tedaviye başlamakta fadan vardır. Amh değeri ilaçla yükselmez çünkü. Sevgilerimizle,

Tugba cinar 15 Şub 2017, 23:17

Merhaba 28 yasindayim. Düzenli adet goruyorum. 6 aydir korunmuyoruz. Aralik ayinda kimyasal gebelik gecirdim. Hormon degerlerim ea33.75 fsh 12.20 lh 4.35 normal mi?

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Şub 2017, 11:11

Sevgili Tugba Cinar, İletişim bilgilerinizi iletebilirseniz uzman doktorumuz sizi arayıp konu ile ilgili bilgilendirecektir. Sevgilerimizle,

Hayel 12 Mar 2017, 03:56

Merhaba bn 42 yaşındayım 20 yaşında bir oğlum var.. 1.5 yıl önce tekrar evlendim..geçen yıl hamile kaldım 10 haftalıkken düşük yaptım.. üzerinden neredeyse 1 yıl geçti.. ama tekrar hamile kalamadım… Hollanda’da yaşıyorum.. burada hiç doktora gitmedim… tüp bebek şansımız var mı..? Çok istiyoruz.. her adet dönemimde ağlıyorum psikolojim bozuldu.. Hollanda’da 40 yaşından snra tüp bebekte yapmıyorlar mış.. bana yardımcı olursanız sevinirim

Bahçeci Sağlık Grubu 16 Mar 2017, 10:44

Sevgili Hayel, İletişim biligleriniz info@bahceci.com‘a mail atabilirseniz uzman hekimlerimiz konu ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Adet görmeye devam ediyorsanız bir şansınız var demektir. Sevgilerimizle,

Seyhan Arslan 13 Mar 2017, 18:10

Merhaba ben fransadan 43 yasindayim 3 kere endometriosis den ameliyat oldum son yaptigimiz testler yumurta rezervim az oldugunu soylediler ve rahim kanallarim filimde kapali dediler tup bebek tedavisi yapilmadi tup bebek tedavisi yapilabilirmi Ahm. 1.3 pmol. 0.2 ng/ ml tup bebek tedavisi yapilabilirmi saygilarimla.

Bahçeci Sağlık Grubu 16 Mar 2017, 10:56

Sevgili Seyhan Arslan, İletişim bilgilerinizi ve elinizdeki test sonuçlarınızı info@baheci.com‘a mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz konu ile ilgili size geri dönüş yapacaktır. Sevgilerimizle,

Ayse boga 25 Mar 2017, 10:21

Ben ıkı yıllık evlıyım ve bır yıl once bes haftaluk dusuk yaptım ve dusukten sonra hamıle kalmadım duzensız hasta oluyorum ne yapmalıyım

Bahçeci Sağlık Grubu 03 Nis 2017, 12:36

Sevgili Ayse Boga, Adet döneminiz düzensiz oluyorsa bu durum gebe kalmanızı zorlaştırabilir. Korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebelik oluşmuyorsa bir uzmana danışmanızda fayda var. Dilerseniz 444 3949 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Sevgilerimizle,

filiz fıçı 09 Nis 2017, 02:20

Merhabalar üç düşük bi mol gebelik geçirdim hicbirisinde kalp atimi duymadım gerekli tahlil ve kontrollerimi oldum fakat herhangi bi sorun bulamadilar yeniden hamile kalmayi istiyorum nasıl bi tedavi oneriyosunuz

Bahçeci Sağlık Grubu 24 Nis 2017, 13:09

Sevgili Filiz Fıçı, Sizi muayene etmeden bir tedavi önermemiz doğru olamayacaktır. Dilerseniz 444 3949 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. Sevgilerimizle,

Fatma balci 19 Nis 2017, 10:01

Benim fsh 10.38 çıktı yaşım 33 3 buçuk yaşında oğlum var 6 ay önce kurtaj oldum normal yolla gene kalabilir miyim

Bahçeci Sağlık Grubu 24 Nis 2017, 12:33

Sevgili Fatma Balci, Çıkan sonuçlarınızı info@bahceci.com‘a iletişim bilgilerinizle mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz konu ile ilgili size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Sevgilerimizle,

Rzayeva Kemale 26 Nis 2017, 15:18

Yumurtalıq rezervi 026 hamile qalma şansım varmı
Tedavi olsam olarmı bir kızım var

Bahçeci Sağlık Grubu 16 May 2017, 15:21

Sevgili Rzayeva Kemale, Yumurta rezerviniz çok az ancak biz çok zor vakalarda bile güzel sonuçlar elde edebiliyoruz. Bu konuda size daha iyi bilgi verebilmemiz için kliniğimize muayeneye gelmenizi öneririz. Sevgilerimizle,

Seray 23 May 2017, 00:21

Merhaba ben 38 yaşında 3 kez tüp bebek denemem oldu. Yumurtalık rezervinin azaldığı söylendi. Sonuncusu 9 mayısta 2 adet embriyo transferim oldu fakat negatif çıktı. Tekrar denemek istiyorum ne zaman başlamalıyım.

Bahçeci Sağlık Grubu 17 Tem 2017, 15:20

Sevgili Seray, İki tedavi arasında çok fazla zaman kaybetmeden yeni bir tüp bebek tedavisine başlamalısın. Yumurta rezervin azaldığı için havuz yöntemi denenebilir. Sevgilerimizle,

Nur 25 Tem 2017, 13:47

Merhabalar 27yasında bekar bı bayanım fsh yukselıgı nedeniyle over yetmezliği teshısı konuldu ıkı kez yuksek cıktı biri 15 digeri 23 dıger degerlerım normal cikiyor ve amh testi istendi 2.1 cıktı adet duzenım yoktu ama son 6aydır cok duzenlı tek sorunum adet sırasında fazla kanamam ve uzun sürmesi genelde 15 gun suruyor benım evlendiğimde çocuğum olur mu?

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 11:18

Merhaba

Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Saygılarımızla
Bahçeci Ailesi

SEMA AYGÜN 21 Eyl 2017, 18:13

Merhaba ben 36 yaşında 7 tüp 2 aşılama denemem oldu başarısız oldu. yumurtalık rezervim amh 0.44 fsh 17sizce ne yapmalıyım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 10:29

Sevgili Leyla akcan,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Burcu 05 Eki 2017, 01:49

Merhaba 34 yaşındayım 1 hafta önce aşılama oldum 2 gün önce beta testi yaptırdım sonuç 10.70 çıktı 48saat sonra tekrar yaptırdım 3.21 çıktı erken test yaptırdığım içinmi sonuçlar böyle çıkıyor yardimci olun lütfen tekrar test yaptirmalimiyim yada ne kadar sonra yaptirmaliyim

Şükran çiçek 10 Eki 2017, 01:38

10yıllık evliyim kendiliginden hic bi tedavi olmadan iki defa kimyasal gebelik gecirdim bir asilama bir tüp bebek yaptik yine olmadi doktorum hic bir sorun yok ken neden olmadığına oda şaşırdı bizimde bilinmeyendendir. Sizce hicbir sorun yokken birde kendiliginden iki kez gebe kalmışım tekrar tüp bebek yapimmi yoksa bekliyimmi ne onerirsiniz

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 10:23

Sevgili Şükran çiçek,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Emine 04 Kas 2017, 21:01

Hocam benim 4 yumurtamda işlem görmuyor.iki üc tüp bebek merkezinde tedavi gördüm ama.yumurtalarim yine işlem görmedi.ne yapmam lazim

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 09:51

Sevgili Emine,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Elif Akyüz 05 Kas 2017, 20:29

Hocam merhaba ben Antalya’da oturuyorum yaklaşık 3 yıl önce overkist ameliyatı oldum 11 yaşında kızım var 33 yaşındayım 2. Evliliğim ve eşimin çocuğu yok çok bebek istiyoruz 2 defa burada tüp bebek denemesi yaptık fakat negatif sonuç aldık sizin bünyenizde Kıbrıs’ta arkadaşım doktorluk yapıyor 3 üncü denememi bu konuda en teşekküllü hastaneniz nerede ise oraya giderek yaptırmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Bahçeci Sağlık Grubu 14 Ara 2017, 12:03

Merhaba Elif Hanım,

Türkiye’de, İstanbul-Altunizade ve Fulya, Diyarbakır ve Ankara merkezlerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz hangi merkezimiz ile bağlantıya geçmek istediğinizi telefon numaranızla birlikte bize iletebilirsiniz. İlgili departmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Selver 13 Ara 2017, 20:47

Merhaba hocam ben selver 29 yasindayim ilk evliligim 5 sene surdu simdi ikinci evliligimi yaptim bir yillik evligim suan..ve ne kadar istediysemde cocugum olmuyor.Alti aydir doktora gidiyorum iki yumurtaligimdada 3 cm lik kistler var ve hormon icin kan testi oldum prolaktinim 103 cikti cok yuksek dedi doktorum ve dostineks diye bi ilac kullandim bi ay sonra kontrole gittim doktorum 3 ay ilacsiz gebe kalmayi dene gel dedi gene kalamadim ve kontrole gittim tekrar bakildi prolaktinime 84 cikti beyin mr istedi cektirdim ve beynimde hipofiz bezinde kucuk bi adenom oldugunu soylediler ve beni beyin cerrahina yonlendirdiler gittim mr la doktor ameliyatlik buyuklukte degil dedi beni endoksine gonderdi gittim oda adetlerimi sordu heray duzenli oldugumu soyledim tumorden dolayi olmuyo olabilir dedi kistlerimin zararinin olucagini zannetmiyorum dedi ve bana dostineks ilacini gene verdi 3 ay kullan gel dedi gebe kalirsan birakda gel dedi ama suana kadar hic bi doktorum yumurta sayima ve islevine bakmadi …neden cocugum olmuyo diye cok dusunuyorum yumurtalarimla ilgisi varmidir acaba..Bu arada esiminde ikinci evliligi ilk evliliginden iki cocugu var ve 39 yasinda gayet dinc biri…lutfen hocam beni aydinlatip yardimci olurmusunuz senelerdir ugrasiyorum …umudumu kaybetmek uzereyim…simdiden tesekkurler..sabirsizlikla cevabinizi bekliyorummmmmmm……

Bahçeci Sağlık Grubu 14 Ara 2017, 11:27

Merhaba Selver Hanım,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Emine abik 16 Oca 2018, 20:57

Mrb ben 25 yasindayim daha once 2 defa tup bebek denedik ikiside kimyasal gebelik oldu ilkinde 15 ikincisinde 8 yunurta toplandi simdi tekrar basladik muayene oldugumda sadece 4 yumurta goruldu doktorumuz tedaviyi durdurmamizi istedi yumurtalarin azalmasi sebebi ne olabalir sayilari tekrar artarmi

Bahçeci Sağlık Grubu 19 Oca 2018, 10:18

Merhaba Emine Hanım,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Meryem Dogan 23 Oca 2018, 00:04

Fsh 57.85 cıktı 2 yıldır adet olmuyorum doktor çocuk olmaz dedi tup bebek bile olmaz dedi yumurtalıklarda küçülme var dedi erken menopoz dedi ilaç verdi 3 ay kulan gene gel dedi 1 kizim var ilerde gene anne olabilirmiyim yaşım 33

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Şub 2018, 19:02

Merhaba

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Meryem Dogan 23 Oca 2018, 00:08

33 yaşındayım fsh 57. 85 cıktı yumurtalıklarda küçülme var dedi doktor 2 yıldır hiç adet olmuyorum 1 kizim var ilerde gene anne olabilirmiyim tup bebek şansın bile yok dedi doktor erken menepoz dedi ilaç verdi 3 ay kılan gene gel dedi sadece kemik erimesi olmasın diye tedavi ise yarar dedi bu ilaç içinde sizde ilerde fsh düşlerde yine anne olabilirmiyim

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Şub 2018, 19:02

Merhaba

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Esra özgül 13 Şub 2018, 00:20

Merhaba 45 yaşındayım amh 0,22 tüp bebek şansım var mı. Teşekkürler

Bahçeci Sağlık Grubu 15 Şub 2018, 15:10

Merhaba Esra Hanım,
Amh değeriniz ve yaşınız tüp bebek tedavisi için riskli grupta yer alıyor. Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Seda gümüş 10 Nis 2018, 22:39

Kıbrıs’ta merkeziniz var mı?

Bahçeci Sağlık Grubu 20 Nis 2018, 17:35

Merhaba Seda Hanım,

Kıbrıs’ta merkezimiz bulunmaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Yorum YapYandex.Metrica