Çiftlerin İlk İnfertilite Muayenesi | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Çiftlerin İlk İnfertilite Muayenesi

Bahçeci Kliniği’nde Çiftlerin İlk İnfertilite Muayenesi

Doktorla ilk görüşme, tedavi sürecinin en önemli basamaklarından biridir. Kliniğe gelirken, o zamana kadar yapılmış olan tüm tetkiklerinizi, varsa rahim filminizi, geçirilmiş operasyonlara ya da önceki infertilite tedavilerinize ait raporları, başka bir hastalığınız varsa (örneğin kalp hastalığı, diyabet) durumunuzu gösteren tıbbi raporları beraberinizde getirmenizi öneriyoruz.

İlk muayene için âdetinizin belli bir gününde olmanız gerekmez, herhangi bir günde de bu değerlendirme yapılabilir.

Doktorunuz öncelikle tıbbi geçmişiniz ve varsa geçmişteki infertilite tedavileri veya gebelikler ile ilgili detaylı sorular sorarak sizi tanımaya çalışacaktır. Tetkikleriniz, filmleriniz, raporlarınız incelenecek ve dosyanıza kaydedilecektir.

Sonrasında detaylı jinekolojik muayene ve ultrasonografi yapılır ve son 1 yıl içinde yapılmamışsa Smear testi alınır.

Bu aşamada ek testlere ihtiyaç duyulursa sizden istenecektir. Bu testleri merkezlerimizde kolayca yaptırabilirsiniz. Gerekli ise genetik uzmanı, ürolog, embriyolog, klinik psikolog, beslenme ve metabolizma uzmanı, akupunktur uzmanı ile de görüşmeleriniz planlanarak, durumunuzla ilgili uzmanlar eşliğinde detaylı değerlendirmeler yapılacaktır.

Bütün testlerin ve muayenelerin sonucunda tedavisiz bir süre daha beklemek, yumurtlama tedavisi, aşılama tedavisi, tüp bebek tedavisi gibi sizin için en uygun tedavi yöntemi belirlenecek ve sizi mutlu sona ulaştırıp evladınızı kucağınıza verebilmek için Bahçeci ekibi bu yolculukta sizinle omuz omuza ilerleyecektir.Yandex.Metrica