“Kısırlık ve Tüp Bebek” Toplantısı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yapıldı | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

“Kısırlık ve Tüp Bebek” Toplantısı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yapıldı

Kısırlık ve Tüp Bebek Toplantısı 2

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri “Kısırlık ve tüp bebek” toplantısına yoğun ilgi gösterdi…

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu tarafından düzenlenen “Kısırlık ve Tüp Bebek” konulu toplantıda dünden bugüne tedavide yaşanan gelişmeler ve gelecek perspektifi konuşuldu. Bahçeci Sağlık Grubu Embriyoloji Laboratuarları Direktörü Dr. Necati Fındıklı’nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmasında kısırlık sorunun hem erkeği hem de kadını ilgilendiren bir sorun olduğunu ifade eden Dr. Fındıklı, Türkiye’de de özellikle son yıllarda tüp bebek tedavisi konusuna hem çiftlerin, hem de toplumun bakışının değişmeye başladığa işaret etti.

Gerek bilimsel altyapı ve gerekse teknolojiyi kullanımı açısından Türkiye’nin kısırlık tedavisi konusunda bugün önemli bir noktaya geldiğini söyleyen Dr. Fındıklı, “Ülkemiz teknolojiyi kullanma açısından son derece hızlı ilerliyor. Yıllarca elde ettiğimiz deneyim ve bilimsel bilgi birikimi sayesinde bugün tüp bebek tedavisi konusunda ilk sıralara ulaştı.

Kısırlık ve Tüp Bebek Toplantısı 3Toplantıda kısırlık tedavisi ile ilgili gelecek perspektifini de aktaran Dr. Fındıklı, çalışmaların özellikle genetik araştırmalar üzerine yoğunlaştığını söyledi. Dr. Necati Fındıklı, “Önümüzdeki yıllarda yaşanacak genetikteki gelişmelerle birlikte tüp bebek tedavisi ayrı bir ivme kazanacaktır. Kısırlığa neden olabilen genetik problemler çözülebileceği gibi genetik hastalıkları olan çiftlerin sağlıklı bebekler elde etmeleri de sağlanabilecek” diye konuştu.

 

Etiketler : , , ,Yandex.Metrica