Ameliyatsız Estetik | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Ameliyatsız Estetik

Bu hizmet sadece Bahçeci Sağlık Grubu bünyesinde yer alan Kosova Tüp Bebek Merkezi ve Özel Dal Hastanesi’nde uygulanmaktadır.

Ameliyatsız güzellik, yüz ya da vücudun herhangi bir yerinde yapısal ya da yaşlanmaya bağlı nedenlerle oluşan estetik olumsuzluklara cerrahi yöntemler kullanmadan çözüm getirmeyi amaçlar.
Estetik cerrahlar olarak ameliyatsız güzellik için aşağıdaki yöntemlere başvurmaktayız:

Hyalüronik asitle yüz ve dudak dolgusu

Hyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. Özellikle deri ve kıkırdak hyalüronik asitten zengindir. Bazı eklem artrozlarının tedavisinde eklem boşluğuna enjekte edilmek suretiyle kullanılırsa da dünyadaki en sık kullanımı estetik amaçla ciltteki kırışıklıkları doldurmak, yüz ve dudak gibi yumuşak dokularda hacim artışı sağlamak amacıyladır. Geri emilimi olan bir maddedir, bu nedenle dolgu etkisi geçicidir. Bu etki 6 – 12 ay sürer.
Yapısı nedeniyle su çeker ve cildin derin tabakalarının nemlendirilmesinde etkilidir. Allerjen etkisi yoktur, bu nedenle enjekte edilmeden önce herhengi bir allerji testi yapılmasını gerektirmez. Farklı konsantrasyonlarda olan çeşitleri, ciltteki çok ince kırışıklıklardan yüz konturlarını yeniden şekillendirmeye kadar geniş bir yelpazede kullanıma olanak verir.
Cildin derinliklerine ya da deri altı dokusuna enjekte edilerek orada dolgu etkisi yaratır ve bu şekilde ince kırışıklıkları doldurarak yok etmiş olur ya da deri altı dokusunun ihtiyaç olan yerlerinde hacim artışı sağlar.

Botoks (botox®)

Aslında botoks tesadüfen keşfedilmiş bir toksindir. Ancak üzerinde yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda uzun yıllar boyunca tıpta estetik dışında bazı hastalıkların tedavisinde başarıyla kullanılmıştır. 1992 yılında yine tesadüf eseri yüz kırışıklıklarını belirli bir süre ortadan kaldırdığı keşfedilmiş ve o günden bu yana da estetik amaçlı kullanımı dünyada çok yaygın hale gelmiş, hatta şu anda dünyada en çok gerçekleştirilen ameliyatsız estetik uygulaması haline gelmiştir. Bir toksin olmasına rağmen insan vücudunda toksik etki gösterebilmesi için estetik amaçlı kullanımda gerekli dozun bir defada birkaç yüz katının kullanılması gereklidir.Yani tedavi dozlarında son derece güvenlidir. Etki mekanizması, içerdiği nörotoksin vasıtasıyla çizgili kasları birkaç ay süreyle geçici felce uğratması yoluyladır. Böylece yüzdeki mimik kaslarının faaliyetinin neden olduğu yüzeyel kırışıklıklar da birkaç ay süreyle yok olmakta, bu da yüzün çarpıcı bir şekilde daha genç görünmesini sağlamaktadır. Tek başına uygulanabildiği gibi, yüz germeyağ enjeksiyonudolgupeeling, lazer, askı gibi diğer yüz gençleştirme yöntemleriyle kombine olarak da kullanılabilmektedir. Etkisi 4 – 6 ay sürmektedir. Erkeklere ve kadınlara uygulanabilmektedir. Ayrıca kaş düşüklüğüne karşı da etkilidir.

Mezoterapi (mezolift)

Yüz. boyun ve dekolte bölgesinin yaşlanma belirtilerine karşı derinin yüzeyel tabakalarına çok ince iğnelerle hyalüronik asit, vitamin ve oligoelement karışımı bir solüsyonun enjekte edilmesidir.
Derinin orta tabakası olan dermis hücrelerine çok yakın olacak şekilde enjekte edilen bu solüsyonun içerdiği maddeler dermisin kendini yenilemesine destek olurlar: Bu da cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar.
Mezoterapi (mezolift), yüz, boyun ve dekolte dışında el sırtı, kol içleri, bacak içleri ve karın derisindaki yaşlanma belirtilerine karşı da kullanılmaktadır.
Mezoterapi (mezolift) 5 seans halinde uygulanmakta ve yarattığı etkinin kalıcı olması için de 3 – 6 ayda bir 1 seans gerektirmektedir.

Meyve asitleri ile peeling

Meyve asitleri ile yapılan peeling yüzeyel bir peeling’dir. Alpha Hydroxy Acid (AHA)’dan oluşur. Meyve şekerinden elde edilmektedir. Glikolik asit, laktik asit, malik asit, sitrik asit çeşitli AHA kaynaklarıdır. Bunlardan glikolik asit en çok kullanılanıdır. Meyve asitleri ile peeling’in en büyük avantajı, cilt tarafından çok iyi tolere edilmesidir.

Yüzeyel cilt kırışıklıklarına, ciltteki lekelere ve çillere karşı etkilidir, ayrıca cildin ışıltısını arttırır. Aktif akneye karşı kuvvetli, akne izlerine karşı da orta derecede etkilidir.  Meyve asidi peeling’leri boyun ve dekolte bölgesinde de kullanılabilir. Dekolte bölgesindeki lekeleri azaltır.Muayenehane ortamında yapılabilir ve lokal anestezi gerektirmez. Uygulama şu şekilde gerçekleşir:
– Makyajsız bir yüze önce cildin yağını alıcı ve temizleyici bir losyon sürülür. Bu, peeling’in cildin her tarafına homojen olarak nüfuz etmesine yardımcı olur.
– Daha sonra cilde peeling solüsyonu sürülüp 3 – 5 dakika bırakılır.
– 3 – 5 dakikanın sonunda cilde peeling solüsyonunu nötralize ederek etkisini durduran bir solüsyon sürülür.
Peeling işlemi uygulandıktan sonra birkaç gün boyunca güneşten koruyucu krem kullanılması önerilir.Yandex.Metrica