Tüp Bebek Fiyatları | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları hangi kriterlere göre belirlenir?

tüp bebek yeni gelişmeler

Artan hayat pahalılığı ve dönemsel ekonomik sıkıntılar neticesinde artık kısırlık ve tüp bebek tedavisi adayı çiftlerin merkez seçerken dikkat ettikleri kriterlerin başında tüp bebek fiyatları ve tüp bebek tedavisinin toplam maliyeti gelmektedir. Aslında ülkemiz teknik donanım ve başarı oranları bakımından dünyada ilk 10 ülke arasında olmasına karşın, mevcut lisanslı kliniklerimizde sunulan sağlık hizmetleri, başarı bakımından yarıştıkları pek çok Avrupa ülkesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ne kıyasla son derece düşük bir maliyet ile sunmaktadır.

Tüp bebek fiyatlarının, elde edilen veya edilecek başarı ile kıyaslanması konusunda altını önemle çizilmesi gereken nokta, tedavi görülmesi planlanan merkezin deneyimi ve teknolojik altyapısıdır. Her ne kadar aileler açısından tüp bebek fiyatları ve tedavi maliyeti yukarıda bahsettiğimiz gibi son derece önemli olsa da bu kriterden daha da önemlisi elde edilen başarıdır.

Diğer bir deyişle, aslında tedavinin daha düşük maliyetli olduğu ve tüp bebek fiyatlarının düşük olduğu merkezlerin pek çoğunda başarı oranları, çiftlere deneyim, yüksek teknolojik hizmet ve tedavi olanakları sunulan merkezlere kıyasla düşüktür. Çiftlerimiz bu nedenle aslında bir tedavi siklusunda gebe kalabilecek iken bazen ardışık tedavilere ihtiyaç duyabilmekte bu da aslında ilk etapta görülen uygun fiyat avantajının aslında maliyetin iki katına çıkma durumu ile sonuçlanması anlamına gelebilmektedir.

Tüp bebek fiyatları belirlenirken çiftin durumu çok önem taşıyor

tup-bebek-merkezi-secerken-dikkat-580x333

Her ne kadar dışarıdan genel olarak bakıldığında sanki herkese standart bir tedavi uygulanıyormuş gibi görülse de aslında kaliteli ve başarıya odaklı, deneyimli bir merkezde tüp bebek tedavileri tamamen kişiye özel gerçekleştirilen uygulamalardır. Yani diğer bir deyişle her çiftin yaşadığı sorun ve dolayısıyla çözüm için uygulanacak tedavi programı birbirinden farklı olmaktadır.  Bu nedenle görüşmekte veya değerlendirmede olunan merkez(ler)de tedaviyle ilgili tüm ayrıntılar uygulamalar vb. sorulmalı ve maliyetler de bu detaylara göre en ince ayrıntısına göre alınmalıdır. Sonuçlar,  tedaviniz için doğru değerlendirme yapabilmeniz ve doğru merkezi tercih edebilmeniz açısından son derece yararlı olacaktır.

Tedavi sırasında kullanılarak ilaç türleri, uygulama şekli ve dozu hastaya göre son derece değişken olabildiğinden pek çok merkezde tedavi sırasında kullanılacak ilaçlar tüp bebek fiyatları belirlenirken tedavi maliyetine dahil edilmemektedir. Toplam tedavi maliyetini sorgularken bu durumun da mutlaka dikkate alınması gerekmektedir.  Ayrıca SGK ile anlaşmalı merkezlerde, uygun şartların sağlanması durumunda bu konuda yasal olarak belirlenmiş kamu hastanelerinden “tüp bebek raporu” alınarak, planlanan tüp bebek tedavisi ile ilgili masrafların bir kısmı SGK tarafından karşılanmaktadır. Bahçeci Sağlık Grubu içerisinde uygulanan tedaviler, tüp bebek tedavi fiyatları ve ödemelerle ilgili bilgi almak için 444 39 49’u arayabilir ya da info@bahceci.com  adrese mali atabilirsiniz.

Etiketler : , , , ,Yandex.Metrica