Tüp Bebek Tedavisinde En Yeni Yöntemler | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Tüp Bebek Tedavisinde En Yeni Yöntemler

Tup-Bebek-Tedavisinde-En-Yeni-Yontemler-580x333

Mitoscore (Embriyo Enerjisi)

Tüp bebek ve genetik alanında özellikle son yıllarda gözlenen baş döndürücü gelişmeler özellikle kısırlık sorunu yaşayan ve çocuk özlemi çeken aileler için yeni olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu olanakların en yenisi, genetik olarak embriyoların enerji üretim güçlerini, canlılıklarını test ederek rahme tutunma başarısını daha net olarak görmemizi sağlayan Mitoscore Testi (Mitoskor Testi). Mitoscore testinin kapsamlı kromozom analizi yapılan vakalarda ek bir gebelik avantajı sağladığı geçtiğimiz yıl testin üreticisi olan Igenomix firması tarafından gerçekleştirilen klinik çalışmalarda gösterildi. Bahçeci Sağlık Grubu olarak firma ile oluşturduğumuz bilimsel çalışma platformu neticesinde Mart 2016 itibariyle kurumumuz bünyesinde bu testi kapsamlı kromozom analizi uygulaması yapılan/yapılacak tüm vakalarımızda ücretsiz olarak sunuyoruz.

Rahim Dinlendirme Tekniği

Düzenli bir adet siklusunda kadınlar her ay sadece 1 yumurta hücresi üretirler ve genellikle üretilen bu yumurtaların (kadın yaşına bağlı olarak) %50-70’ten fazlası sağlıklı bir embriyo üretemez. Tüp bebek tedavilerinde bu nedenle hastalara dışarıdan yüksek dozlarda yumurta büyütücü hormon iğneleri verilir ve böylece yeterli sayıda yumurtayı bir defada elde ederek içlerinden en iyileri seçilmeye çalışılır. Bu yaklaşımla pek çok çiftte klasik tüp bebek tedavilerinde yeterli sayıda kaliteli embriyo üretebiliyor olsak ta, son yıllarda yapılan çalışmalarda, yumurta büyütmek için kullanılan hormonların/ilaçların, kullanıldıkları süre içinde belirli oranda rahim iç zarını da olumsuz olarak etkileyebildiği, dolayısı ile de rahmin embriyoyu kabul edebilme gücünü azalttığını göstermektedir.

Bu yüzden Bahçeci Sağlık Grubu olarak biz hastalarımızda hemen transfer işlemine gitmiyoruz, rahim dinlendirme tekniğini uyguluyoruz. Embriyoları dondurup hastamızın rahim içini transfer işlemine hazırlıyoruz. Bir ay sonra rahim doğal ortamına döndüğü zaman transfer işlemini yapıyoruz. Rahim doğal ortamındayken transfer işlemi yapıldığı için tutunma başarımızı da arttırmış oluyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeni Nesil Dizileme NGS

Günümüzde embriyoya ait tüm kromozomların (23 çift, 24 farklı kromozom tipi) incelenmesine olanak veren karşılaştırmalı genomik hibridizasyon (kısaca aCGH) tekniği ile gerçekleştirilen implantasyon öncesi tarama uygulamaları, artık yerini genetik şifrenin çok daha detaylı incelenebildiği “Yeni Nesil Dizileme-Next generation Sequencing” (kısaca NGS) tekniğine bırakıyor. Yeni nesil dizileme teknolojisi, kromozom düzeyinde bozukluk taşımayan ve gebelik oluşturma kapasitesi en yüksek embriyoların daha sağlıklı tespit edilmesini, (uygun aday hastalarda) çiftlerde taşıyıcılık saptanan gen düzeyindeki bazı bozuklukların kromozom bozuklukları ile eş zamanlı olarak tanımlanabilmelerini sağlıyor.

ERA Testi

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı tedavisinde yeni bir çağ başlıyor: ERA testi

ERA , yani “Endometrial Receptivity Assay” testi, tüp bebek tedavilerinde, özellikle iyi kalite embriyo elde edilip gebelik oluşmayan, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan ve başarısızlığı açıklayan ciddi bir neden bulunamayan hastalar için yeni bir umut

oluşturmaktadır. Sağlıklı bir gebeliğin oluşması için embriyonun kalitesi kadar embriyonun tutunacağı rahim içi zarının embriyoyu kabul etme özelliği de ayrı bir önem taşımaktadır. ERA testi ile daha embriyoları rahme transfer etmeden rahmin embriyoları kabul edip etmeyeceğini veya embriyo transferinin hangi gün yapılırsa gebelik oranlarında yüksek başarının artırılabileceğini öngörmek artık mümkün olabilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Recombine Testi

Çocuk sahibi olmak isteyen, bu doğrultuda plan ve hazırlık yapmaya başlayacak çiftlerin kafalarındaki en önemli sorulardan biri “Acaba çocuğum sağlıklı olacak mı? Doğacak çocuğuma ciddi bir genetik hastalık geçiriyor olabilir miyim?” sorusu. Gebelik öncesi kişiye özel genetik tarama testi işte tam bu noktada çiftlerin yardımına koşabilen bir test. Bireylerden basit bir kan örneği alınarak gen düzeyindeki bozukluklara bağlı olarak oluştuğu bilinen ve daha da önemlisi embriyo aşamasında tespit edilebilen genetik hastalıkların tek bir genetik test ile tespiti mümkün olabilmekte. Diğer bir deyiş ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler basit bir kan örneği vererek genlerinde taşınma olasılığı muhtemel 300’ün üzerinde genetik hastalık ve 1600’ün üzerinde hastalık yapan gen bozukluğu yönünden taranabilmektedir.

Embriyoscope

Tüp Bebek Tedavisinde en yeni tekniklerden biri embriyoların dinamik takibidir.

Embriyoscope adlı tekniği Türkiye’ye ilk defa getiren ve uygulayan merkez Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’dir. Artık embriyolar, takipleri süresince çok kısıtlı bir zaman dilimindeki görüntüleriyle değil, her 15-20 dakikada bir videolarla detaylı inceleniyor, kaliteleri buna göre saptanıyor. Bu demektir ki artık embriyoların gelişimleri hakkında çok daha fazla elimizde bilgi birikiyor. Bizim kullandığımız sistem şu anda dünyada bulunan en sofistike dinamik takip sistemidir be bu sistem sayesinde gebelik başarı oranlarında artış gözlemlenmektedir.

IMSI Yöntemi

Morfoloji dediğimiz spermin şekil özellikleri iyi olduğunda sağlıklı bir sperm bulduğumuzu düşünürüz. Klasik olarak mikroenjeksiyon için kullanılan mikroskoplar spermi 400 kat kadar büyüterek sperm seçimine yardıma olur. Intra rtoplasmic Magnified Sperm Injection (IMSI) denilen yöntemde ise özel bir mercek ve bilgisayar programı kullanılarak sperm 6600 kat kadar büyütülür. Bu sayede spermin morfolojisi daha iyi değerlendirilir. ÖVISI sadece mikroskobun özelliğine bağlı bir durum olmadığı gibi bu yöntemi kullanan embriyologun bu konuda eğitimli ve deneyimli olması da önemlidir. Daha sağlıklı spermlerin seçilmesiyle hem döllenme hem de gebelik oranlarında iyileştirmeler gerçekleşmiştir. Özellikle erkek faktörü veya açıklanamayan infertilite olgularında tercih edilir. Biz klinik olarak her hastamıza IMSI tekniğini ücretsiz olarak sunuyoruz.

Dondurma Tekniği

Embriyolar koruyucu bir sıvı ile karıştırılarak plastik tüp ya da cam ampullere konulur ve sıvı nitrojen içerisinde -196 derecede dondurularak saklanır. Günümüzde iki farklı dondurma tekniği var; yavaş ve hızlı. Beş yıl öncesine kadar yavaş dondurma daha çok uygulanırken günümüzde hızlı dondurma tekniği tercih ediliyor. Çünkü bu teknikle embriyoların

tamamının, yani tüm hücrelerinin hiç hasarsız canlılıklarını devam ettirme ihtimali daha yükseğe çıkıyor. Bu da doğal olarak başarı oranlarına yansıyor. Kısaca özetlemek gerekirse, dondurma-çözdürme teknikleri merkezlerin toplam başarılarında önemli bir yer tutar. Hastalar bu parametreyi de çok iyi incelemelidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yayın Tarihi : 23 Tem 2013

Etiketler : , , , ,


Yorumlar

Sema nur Yağlı 23 Oca 2015, 23:02

1971doğumlu 2008yılından beri evliyim hiç gebelik yaşamadım 5 kez tüp bebek yaptırdık ama iki kez transfer yapıldı diğerlerinde Söylenene göre kaliteli embriyo olmadığından döllenme olmamış bu sorunum için bir tedavi yöntemi varmıdır dönüş yapmanızı ümit ediyorum teşekkürler şimdiden

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Nis 2015, 15:14

Sayın Sema Nur Yağlı,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Nis 2015, 15:12

Sayın Ali Verim,
Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Gönderileriniz, en yakın zamanda cevaplandırılacaktır:
http://www.bahceci.com/iletisim

niyazi aslan 17 Haz 2015, 14:58

Merhaba hocam benim iki çocuğum vardı biri leighs sendromu diyer msuthastasi ikiside genetik akraba eşliğinde oğlum 5 yaşındaki rahmet eti kısımda msuthastasi ben ve eşim artık çocuk yapmakan korkusuz bize tüp bebek le bir sağlıklı yöntem varsa hocam bize yardımcı olun bize yol gözlerin hocam bize geri dönüş yaparsanız hocam

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 13:06

Merhaba niyazi aslan,

Günümüzde denetik testler sayesinde, akraba evliliği yapan çiftler de sağlıklı çocuk dünyaya getirebilmektedir. Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

zahide çamoğlu 22 Haz 2015, 00:09

1981 doğumluyum haziranın 2012 evlendim ben hiç gebelik yaşamadım bu tüp bebek olayını çok merak ediyorum nasıl oluyor acaba bana açıklarmısınız

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 12:19

Merhaba

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

seda gün 27 Oca 2016, 10:31

merhaba,
1980 doğumluyum.Amh değerim 0,37 eşimin spermiyogram test sonu gayet normal.Fsh değerim en son mayıs ayında yapıldığında 6,9 idi.Bir kez aşılama denedim fakat tutmadı.Tüp bebek şansım bu değerlerle çok mu az?Birde tüp bebek tedavi süreci başlangıcında eşiminde burda olması gerekiyor mu? kendisi yurtdışında çalışıyor.

Bahçeci Sağlık Grubu 27 Oca 2016, 14:27

Sevgili Seda Gün,
Tüp bebek tedavisinin başlangıcında eşinizin burada bulunmasına gerek yok. Ancak bulunduğu yerde doktorunuzun önerdiği testleri yapması gerekiyor. Eşiniz sizden yumurta toplanacağı gün burada sperm vermek için bulunması yeterlidir.Dilerseniz info@bahceci.com mail adresimize iletişim bilgilerinizi iletebilirsiniz. Uzmanımız size konu ile ilgili ayrıntılı bir dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

emine yılmaz 13 Nis 2016, 10:40

tüpbebekte enculi teknigi nedir faydası ve zarari varmıdır bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz teşekkürler

Bahçeci Sağlık Grubu 13 Nis 2016, 14:51

Sevgili Emine Yılmaz, İletişim bilgilerinizi info@bahceci.com‘a mail atabilir yada 444 3949 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Uzman hekimimiz konu ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Saygılarımızla,

Şakir Aslan 26 Nis 2016, 23:52

Ben 1993 doğumluyum eşimde 1980 doğumlu 1 yıllık evliyiz ve 8. Ayimizda eşim hamile kaldı 1 aylık ve düşük yaptı benim sperm testim normal eşimin tahlilleride normal çıktı ama 4 aydır gebe kalamadı bize önermek istediğiniz veya bize hangi yolu gösterirsiniz.Teşekkürler

Bahçeci Sağlık Grubu 28 Nis 2016, 11:06

Sevgili Şakir Aslan, Sizi muayene etmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. Ancak 35 yaş altı evliliklerde çiftlere 1 yıl normal gebelik beklemeleri 1 yılın onunda bir uzmandan destek almaları tavsiye edilir. Ancak 35 yaş ve üstü evliliklerde çiftler 6 aylık bir bekleme sonucu bir uzmandan destek almalıdır. Saygılarımızla,

Sevil sevil 22 Haz 2016, 01:55

1982 doğumluyum 4 yaşında bir kızım var tüp bebekle ilk denemede oldu sonradan kendiliğinden gebe kaldım dış gebelikdi geç farkedildi sağ tüpüm alındı sonra dondurulmuş denedik tutmadı taze embriyo denendi yine olmadı tekrar dondurulmuşla gebe kaldım 11 haftalıkken kontrolde 7 haftalık kalbi durmuş dendi ve kürtaj oldum kızımdan sonrakı tüm denemelerde 2 tane transfer edilmiş di tahlillerim normal tüplerimde yapışıklık var eşimde de sorun yok bu durumda tekrar hamile kalabilme imkanım nekadardır kalbi duran bebeğim için kromozom bozukluğudur dendi fakat patolojiyle felan gönderilmedi bide maliyeti ne kadar onuda öğrenebilirmiyim bu kromozom bozukluğu bizden kaynaklı mıdır tekrar olurmu acaba

Bahçeci Sağlık Grubu 24 Haz 2016, 12:10

Sevgili Sevil Sevil, Elinizde geçmiş denemelere ait sonuçlarınız varsa iletişim bilgileriniz ile birlikte info@bahceci.com!a mail atmanızı rica ederiz. Hem geçmiş durumunu değerlendirelim, hem de tüp bebbk paket maliyet ücretimizi iletelim. Saygılarımızla,

süphan yılmaz 07 Tem 2016, 00:31

ben 3 yıllık evliyim ve bu süre zarfında 3tane düşük yaptım hamileligim sadece 5-6 hafta sürüyor bütün testler yapıldı genetik testlerde yapıldı ne esimde nede bende bir sorun çıkmadı rahim filmide çekildi sorun çıkmadı bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

Bahçeci Sağlık Grubu 12 Tem 2016, 11:35

Sevgili Süphan Yılmaz, Elinizdeki daha önceki denemelere ait test sonuçlarını bize mail atabilirsiniz, doktorumuz durum değerlendirmesi yapıp sizi arayacaktır. Mail adresimiz info@bahceci.com. Eğer İstanbul’da iseniz sizi Umut kliniğimize ücretsiz muayeneye davet etmek isteriz. Saygılarımızla,

Gunay Esgerli 10 Tem 2016, 21:14

Merhaba. tup bebek tedavisinde Mitoscore yontemini duydum. fiyati ne qeder

Bahçeci Sağlık Grubu 12 Tem 2016, 11:19

Sevgili Gunay Esgerli, İletişim bilgilerinizi bize özel mesaj ile iletirseniz ilgili departmanımız konu ile ilgili size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

öznur agar 15 Ağu 2016, 23:09

Merabalar. 28 yaşinda 3 yillik evliyim. Fsh hormonum 18 diye korunmayi biraktim hemen hamile kaldim 7. Haftada spontan ddusuk oldu. Amh a bakildi 2.90 cikti diye bi yili aşkin korunduk. 2. Gebelik diş gebelikti operasyon gecirmedim rahim filminde tupler açik hersey duzgun cikti. 3.de trombofili panelinde heterozigotlar var diye hemen hcg baktirdim pozitifti ardindan kimyasal oldu. Bu aralar fsh: 11, lh: 11.5, e2:30 prl:28 rahim ağzi yarasi ve hpv tip 6’m pozitif. Kimi dr.lar tüp bebek diyor kimileri deneyin kendiniz saglikli gebelik illaki denk gelecek diyor. Çaresizim lütfen yardimci olun durumum nedir? Ayrica esimin kromozom+sperm benim kromozom analizim sorunsuz.

Bahçeci Sağlık Grubu 19 Ağu 2016, 14:05

Sevgili Öznur, Düşükleriniz varsa bir uzman kontrolünde gebe kalmanızı öneririz. Yaş ilerledikçe gebelik şansınızda azalma olacaktır çünkü. Dilerseniz 444 3949 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. Saygılarımızla,

Erol aydas 13 Oca 2017, 23:28

hocam ben 6 yıllık evliyim 5 yıldır çocuğumuz olmuyor bi defa tüp bebek tedavisi denedik ama olmadı daha önce gittiğimiz doktor lar hiç bir sorununuz yok diyorlar ama çocuğumuz da olmuyor

Bahçeci Sağlık Grubu 17 Oca 2017, 11:55

Sevgili Erol Aydas, Eşinizin ve sizin sonuçlarınızı info@bahceci.com‘a iletişim bilgileriniz ile birlikte mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede inceleyip size geri dönüş yapacaktır. Sevgilerimizle,

Erol aydas 13 Oca 2017, 23:30

ücret hakkında bilgi verebilirseniz çok iyi olur

Bahçeci Sağlık Grubu 17 Oca 2017, 12:09

Sevgili Erol Aydas,Ücret ile ilgili web sitemiz üzerinden bilgilendirme yapamıyoruz, yasalar gereği fiyat bilgisini buradan paylaşamıyoruz. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi iletin, ilgili ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır. Saygılarımızla,

Tülay DeLuca 08 Tem 2017, 03:21

ilgili kişinin Dikkatine,

Ben ben 46 yaşına girmek üzereyim, eşim de yeni 502sinde girdi. Eşimin ilk evliliğinden 24 yaşında iken çocuk sahibi olmuş ancak yeni yapılam seriloji testine göre sperm sayısı duşuk. Çocuk sahibi olmak istiyoruz ve ben düzenli adet görüyorum. Aşılama ve tüp bebek konusunda detaylı fiyat almak istiyorum.

Saygılar,

Bahçeci Sağlık Grubu 17 Tem 2017, 12:43

Sevgili Tülay Deluca, Kurallar gereğince web sitemiz üzerinde fiyat bilgisi veremiyoruz. Dilerseniz 444 3949 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Yada info@bahceci.com‘a iletişim bilgilerinizi iletin, biz sizi arayalım. Sevgilerimizle,

Erkan erk 23 Eyl 2017, 17:24

Diyarbakır şubenizde kullandığınız embriyo izleme yöntemi nedir ve standart uyguladığınız diğer yöntem isimleri nelerdir

Bahçeci Sağlık Grubu 05 Ara 2017, 10:28

Sevgili Leyla akcan,

Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Bahçeci Ailesi

Cemile akyol 20 Nis 2018, 15:05

Ben 46 yaşındayım 1 yıldır fsh 35 ve daha yukarı degerlerde çıkıyor kıbrısta yapılan prp kök hücre yöntemi varmış bu konuda sizden bilgi almak istiyorum

Bahçeci Sağlık Grubu 20 Nis 2018, 17:15

Merhaba Cemile Hanım,

Konu ile ilgili Kıbrıs’taki merkezimiz Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Bahçeci Ailesi

Yorum YapYandex.Metrica