İmmünoloji, Akupunktur ve Nöral Tedavi | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Bahçeci Tv

Akupunktur ve Nöral Tedavi Videoları

Akupunktur nedir?

Akupunktur nedir?

İmmünoloji, Akupunktur ve Nöral Tedavi

Tüp Bebek Sürecinde Akupunktur ve Nöral Terapi Uygulamaları

Akupunktur ve Nöral Terapi, pek çok sağlık probleminde olduğu gibi kısırlık (infertilite) tedavisinde de ABD ve Avrupa’nın önde gelen tüp bebek merkezlerinde, tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Vücut akupunkturuna ek olarak, anne karnındaki cenini temsil eden kulak akupunkturu varlığı binlerce yıldan beri bilinen belirli noktalar uyarılır. Böylece, vücudumuzun kendini iyileştirme gücü harekete geçirilerek iyileşme sağlanır.

Akupunktur ve Nöral Terapi, ideal olarak infertilite tedavisinden 6-8 hafta öncesinde başlatılarak tedavi sürecinde de devam etmelidir. Bununla birlikte, adet döneminin ikinci ve üçüncü gününden itibaren başlanılan ve embriyo transferi sonrasında da devam eden uygulamalar, anne ve baba adaylarının stresini, kaygı ve korkularını azaltmakta, embriyonun tutunmasına ve sağlıklı gelişimine destek olmaktadır.

İnfertilite tedavisinde Akupunktur ve Nöral Terapi Uygulamaları

  • Rahim kan akımını artırır, endometriumu (rahim içi dokusu) iyileştirir.
  • GnRH, FSH, LH hormonlarını düzenler, doğal yumurta gelişimini sağlar.
  • Overlerin (yumurtalıkları) dengeli uyarılmasıyla yumurta kalitesini artırır.
  • Tedavi sürecinde stresi, kaygı ve endişeyi azaltır.
  • Rahim kasılmalarını azaltarak embriyonun tutunmasını sağlar.
  • Bağışıklık sistemini dengeleyerek düşük tehlikesini azaltır.
  • Hormonal tedavinin yan etkilerini azaltır.

Akupunktur; fonksiyon bozukluklarını ya da hastalıkları iyileştirmek için vücutta belirli noktaların iğnelerle uyarılmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul gören akupunktur, olumlu sonuçları kanıta dayalı tıpla ispatlanmış bilimsel bir tedavidir.

Nöral Terapi; prokain şeklinde adlandırılan kısa etkili bir lokal anestetik maddenin kullanıldığı sinirsel, hormonal, hücresel ve psikolojik dengeleme tedavisidir. Ancak Nöral terapi, ilaç tedavisi değildir.

Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar (Bozucu Alanlar) neden olmaktadır.

Bademciklerimiz iltihaplandığında, sinüzit geçirdiğimizde, bazı burun ameliyatları sonrasında veya rahme yönelik cerrahi – endoskopik müdahaleler sonucunda,o bölgede bulunan sinirler etkilenir. Bazı hormonal fonksiyon bozukluklarının sebebi basit ameliyatlar olabilir.

Nöral terapide prokain’in, sinir sistemi ağında ve hücrelerimizde oluşturduğu enerji yükseltici etkisinden faydalanılır. Nöral terapi bu bozuklukları düzelttiği için etkili ve kalıcı bir tedavi sağlar. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.

Tedavi haftada 2-3 seans olarak uygulanır ve ortalama 6 hafta sürer.

Bahçeci Blog

Akupunktur ve Nöral Tedavi ile ilgili yazılar

Tüm Akupunktur ve Nöral Tedavi Yazıları »


Yandex.Metrica