IVF’e Hazırlık ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Bahçeci Tv

IVF'e Hazırlık ve Sağlık Danışmanlığı Videoları

Nöral terapi nedir?

Nöral terapi nedir?

Doktorlarımız

IVF’e Hazırlık ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı

Infertilite (Kısırlık) tedavisi, aynı anda birçok mesele ile uğraşmayı ve farklı uzmanlıklar arasında çok iyi bir “takım” çalışması gerektiren bir tedavi sürecidir. Sağlıklı yaşam danışmanı, işte bu takımın oyun kurucusudur.

Bilimsel çalışmalar, stresin kısırlığa sebep olabileceğini;  anne olamamanın ve bu süreçte yaşananların da yoğun stres ve depresyona yol açtığını göstermektedir.

Anne adayımız, “Neden ben bunları yaşıyorum?”, “Neden Ben?..” “Niçin herkes gibi normal gebe kalamıyorum?”, “Bunları hak edecek ne yaptım?”, “Aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum!..”, “Artık gücüm kalmadı!..” duygularıyla baş etmeye çalışır.. Aynı zamanda uyku problemleri, bıkkınlık, huzursuzluk, karamsarlık, halsizlik, iştah artışı, kilo almak, öfke, suçlama, özgüven kaybı, başarısızlık, kendini yetersiz görmek- kendini beğenmemek ve cinsellikten zevk almamak gibi sorunlarla da uğraşmak zorunda kalmaktadır.

Tüp bebek süreci stresi altında olan zihin, beden ve ruh, artık normal düzenine ve dengesine geri dönmekte zorlanmaktadır.

Ayrıca tekrarlayan düşükleri olan çiftlerde ve sebebi anlaşılamayan gebe kalamama durumlarında, embriyoların tutunamamasının nedenlerinden önemli bir kısmının bağışıklık sistemindeki bozukluklara bağlı olabileceğini ve “akupunktur” gibi “tamamlayıcı-entegratif-tıp” yaklaşımlarıyla “bağışıklık sisteminin dengelenmesi”nin yüzgüldürücü sonuçlar verdiğini biliyor ve yaşıyoruz.

Bununla beraber anne adayımızın sadece kaygıları, korkuları değil strese bağlı oluşan hormonal dengesizlikleri (kistik gelişimler, cerrahi müdahelelerin yan etkileri, rahim çevresi dokularda kronik enflamasyon ve enfeksiyonlar vb.) tamamen düzeltilmeden iyileştirme mümkün olmamaktadır. Yani “Sağlıklı yaşam danışmanlığı”, tüp bebek protokolleri öncesinde, “anne adayımızı bir bütün” olarak değerlendirir ve “psikolojik-fiziksel” bozucu alanlarının tedavisi, ile “daha sağlıklı, huzurlu ve rahat bir tüp bebek süreci” geçirmesine yardımcı olur.

Bahçeci Blog

IVF'e Hazırlık ve Sağlık Danışmanlığı ile ilgili yazılar

Tüm IVF'e Hazırlık ve Sağlık Danışmanlığı Yazıları »


Yandex.Metrica