Kısırlık ve Tüp Bebek | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Doktorlarımız

Kısırlık ve Tüp Bebek

İnfertilite (kısırlık) ve tüp bebek tedavisi bilgilenmeyi zorunlu kılar

Gebe kalmayı planlayan çiftlerin yapmaları gerekenlerin başında eşleriyle birlikte fiziksel durumlarını değerlendirmeleri gelmektedir. Doğurganlığı etkileyen faktörlerin farkına varmak da son derece önem taşımaktadır. Bilgilenmek ve farkındalık sayesinde gerek doğal yollarla, gerekse yardımla üreme teknikleri ile gebe kalma şansı da artmaktadır.

İnfertilite (kısırlık) tedavisinde önemli gelişmeler yaşanıyor

Bebek sahibi olmak için gösterilen tüm gayrete rağmen başarı sağlanamamışsa infertilite (kısırlık) tedavisi konusunda daha fazla zaman kaybetmeden bir uzmana başvurmakta yarar vardır. Yardımla üreme teknolojilerinde bugün gerek bilimsel bilgi gerekse teknolojik altyapı açısından son derece önemli ilerlemeler yaşanmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte ilk uygulamalar sırasında son derece kısıtlı olan tedavi şekli bilgi düzeyinin artmasına paralel olarak pek çok alternatif yöntem geliştirilmesini sağlamıştır. Bugün kısırlık ve tüp bebek tedavisinde yaşanan tüm bu gelişmeleri baş döndürücü olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Özellikle de son 5-6 yıl içinde kliniklerin rutin tedavi uygulamaları arasına girmeyi başaran yeni teknolojiler klasik tüp bebek uygulamalarının şeklini ve konseptini de neredeyse tamamen değiştirmektedir. Ve bu gelişmelere bağlı olarak da yardımla üreme teknikleri ile bebek sahibi olabilmek mümkün olabilmektedir.

Bu noktada altta yatan nedenin doğru şekilde tespit edilmesi ve uygun tedavi programının ve doğru merkezlerde uygulanması son derece önem taşımaktadır.

Destek Danışmanlığı Hizmeti

Bahçeci Sağlık Grubu’nun tüm merkezlerinde tüp bebek tedavilerine başlamadan önce, tedavisi sırasında ve hastanın isteğine bağlı olarak sonrasında danışmanlık hizmeti verilmektedir.  Destek danışmanlığı hizmeti kapsamında:

  • Çiftlerin endişe yoğunluklarına göre psikolojik destek almaları sağlanmaktadır.
  • Tekrarlayan başarısızlıklar, zor yanıt alınan hastalar da akupunktur tedavileri gebelik oranlarının artırılmasında katkı sağlamaktadır.
  • Anestezi uygulamaları sonrasında hastalar mutlaka gerekli bilgilendirme sürecinden geçmektedir.
  • Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ile uyum içinde embriyoloji laboratuvarı tarafından çiftler, embriyolarının gelişimleri konusunda günlük olarak bilgilendirilmektedir.
  • Deneyimli hemşireler tarafından tedavinin her aşamasında ilaç kullanımında  enjeksiyon eğitimine kadar her konuda ve tedavinin her aşamasında hastaların yanında onların kendilerini yalnız hissetmemeleri sağlanmaktadır.

Etiketler : , , , , , ,Yandex.Metrica