Yüz ve Vücut Şekillendirme | Bahçeci Sağlık Grubu - 444 39 49

Yüz ve Vücut Şekillendirme

Bu hizmet sadece Bahçeci Sağlık Grubu bünyesinde yer alan Kosova Tüp Bebek Merkezi ve Özel Dal Hastanesi’nde uygulanmaktadır.

Genetik ya da farklı nedenlere bağlı olarak vücudumuzun belli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak için son yıllarda cerrahi dışında birçok yöntem kullanılıyor. Ultrason ve radyofrekans, etkinliği ve güvenilirliği açısından bu yöntemler arasında dikkat çekiyor.

Ultrason; Bu yöntem genel bir kilo verme yöntemi olmamakla birlikte bölgesel olarak yağ dokusunun kalınlığını inceltiyor. Bu teknolojide cilt altı yağ dokusu hedefleniyor ve yağ hücreleri çevre dokulara zarar vermeden parçalanıyor. Bu işlem sonrasında da vücudun o bölgesinin şekillendirilmesi amaçlanıyor.

Radyofrekans; uygulamasında da doku ısısı yükseltilerek dolaşım ve metabolizma hızlandırılıyor. Kollajenin de ısınmasıyla birlikte ciltte sıkılaşma ve canlanma oluşuyor.

Ultrason ve radyofrekans bir arada

Bu iki yöntem çoğunlukla yağ dokusu inceltme (ultrason) veya cildin sıkılaştırılması (radyofrekans) şeklinde ayrı ayrı uygulansa da merkezimizde bu iki teknolojiyi birleştiren yeni bir cihazla vücut şekillendirmede çok daha etkin sonuçlara ulaşılıyor. Estetik cerrahi ameliyatlarına alternatif olarak sunulan bu yöntemde, yüz veya vücut şekillendirmede, bölgesel yağlar eritilerek, cildin sıkılaştırılması hedefleniyor. Cerrahi olmayan, ağrısız, güvenilir ve etkin bu yöntemde, radyofrekans başlığında bulunan masaj halkaları yardımıyla lenf drenajı da sağlanıyor.

Kimlere uygulanabiliyor?

Yöntemin başarılı sonuçlara ulaşabilmesi için öncelikle kişinin çok gerçekçi beklentilere sahip olması gerekiyor. Vücut şekillendirmede, kilolu ama şişman olmayan, deri altı yağ dokusu 2 cm’den fazla olan kişiler uygulama için ideal olarak kabul ediliyor.

En çok cilt altı yağ birikiminin olduğu bölgeler karın, bel yanları, uyluklar, sırt ve kollar oluyor. Bu bölgelere kişiye bağlı olarak dört ya da altı seans ve ortalama iki haftalık aralıklarla uygulama yapılıyor. İlk seansın sonrasında da farklılıklar hissedilebilse de gerçek değişim ilerleyen haftalarda belirginleşiyor.

Uygulama sırasında ağrı ve acı hissedilmiyor ancak, cildin ısısında hafif artış ve derinin rengi pembe-kırmızı olabiliyor. Girişimsel bir uygulama olmadığı için işlem sonrası günlük hayata devam etmek mümkün oluyor.  Uygulamalar öncesinde ve sonrasında bol su içilmesi, yağlı ve şekerli gıdalardan fakir beslenilmesi öneriliyor.  Seanslar devam ettiği sürede kardiyo egzersizleri  (tempolu yürüme, koşma veya yüzme gibi) yapılması etkinliğini artıyor.

Uygulamanın yapılamayacağı kişiler

 • Hamileler veya hamile kalmayı düşünenler
 • Emziren anneler
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar
 • Son 6 ay içinde retinoid tedavisi alanlar (örn; akne için izotretinoin kullananlar)
 • Son 3 ay içinde uygulama bölgesinde cerrahi yapılanlar (estetik cerrahi dahil)
 • Hipertrofik skar veya keloid hikayesi olanlar
 • Kalp pili olanlar veya elektriksel implant taşıyanlar
 • Büyük metal protezi olanlar (örn; kalça protezi)
 • Kanser hikayesi olanlar (deri kanseri dahil)
 • Şeker, kalp, yüksek tansiyon, yüksek kan yağı, ciddi karaciğer veya böbrek hastalığı olanlar
 • Kollajen vasküler hastalığı olanlar (sistemik lupus eritematozus, dermatomiyozit, skleroderma gibi)


Yandex.Metrica